Sākums > Uzkausējamie materiāli > Uzkausējamie materiāli

Uzkausējamie materiāli

Kausējamie materiāli – tie ir visi bitumena un bitumena-polimēru hidroizolācijas materiāli, kurus izmanto jumta segumu, virszemes un pazemes konstrukciju un būvju hidroizolācijai. Kausējamie materiāli sastāv no piecslāņu membrānas, kura sastāv no diviem slāņiem bitumena (bitumena-polimēru) saistvielas, kura ir uzklāta uz armējošas pamatnes (stiklašķiedra, stikla audums vai poliesters) un aizsargslāņiem (polietilēna plēve, smiltis vai akmens granulas virsējam slānim). Parasti šo hodroizolācijs veidu uzkausē ar propāna degli vienā vai divās kārtās. Apakšējais slānis parasti no abām pusēm ir pārklāts ar polietilēna plēvi, bet virskārtai plēve ir tikai no apakšas; no augšas to aizsargā akmens granulu kaisījums.
Vadošie Eiropas ražotāji hidroizolācijas materiālus pamatā piedāvā četrās klasēs: Premium klase, Biznesa klase, Standarts un Ekonomiskā klase.

Ruļļveida jumta segumam materiāla klasi (tā kvalitāti un cenu) nosaka materiāla pamatne, bituma saistvielas masa un SBS vai APP modifikatora procentuālais saturs.
Pirmie uzkausējamie materiāli tika izgatavoti no oksidēta bitumena, tiem bija zema siltumizturība un īss kalpošanas laiks (ne vairāk par 5.gadiem).  Pie tam šo materiālu trauslums neļāva tos izmantot uz elastīgām pamatnēm, piemēram akmensvate vai minerālvate.
Lai atrisinātu neelastības un priekšlaicīgas novecošanas problēmu, bitumenam sāka pievienot APP un SBS modifikatorus. SBS un APP modificētiem uzkausējamiem materiāliem ir labāki ekspluatācijas raksturlielumi. Šo materiālu siltumizturība var sasniegt 140oС, bet kalpošanas laiks 25-30 gadus. Paaugstināta elastība modificētos materiālus ļauj veiksmīgi izmantot uz elastīgām, nestabīlām pamatnēm.

SBS (stirols-butadiēns-stirols) – augsti elastīgs polimērs (mākslīgais kaučuks), kuram ir lieliska lokanība pie zemām temperatūrām. Siltumizturība tam ir nedaudz sliktāka nekā

APP modifikatoram, tomēr, izmantojot kvalitatīvu SBS-modifikātoru, tā var sasniegt 100oС. SBS materiāliem ir lieliski adhēzijas raksturlielumi un lieliska noturība pret cikliskām slodzēm.
APP (ataktiskais polipropilēns) - kam ir augsta kušanas temperatūra, APP nodrošina jumta materiāliem augstu siltumizturību (140 ° C), UV izturību, labu elastību. APP materiāliem ir zema elastība, Noguruma pretestība pie cikliskām slodzēm ir pietiekami liela. Jumta seguma materiāli ar APP modifikatoru optimāli pielietojami karsta klimata zonās.
Neaizmirstiet, ka, APP modificētie bitumena materiāli stipri zaudē jau tā zemo elastību pie temperatūrās tuvu 0 °.

Sazinieties ar mūsu speciālistu

Pasūtīt jumtu ir vienkārši!

Zvaniet mūsu menedžeriem +371 67346300, +371 29150222 vai aizpildiet veidlapu

Vārds
E-mail*
Tālrunis*
Jūsu jautājums / ziņojums*
SIA "Lebens"
Jumta segumu un piederumu ražošana un tirdzniecība.
Būvmateriālu tirdzniecība.
Copyright ©2024
Rīga, Rankas iela 10
P. - Pk: 8:00 - 17:00
S., Sv.: Slēgts

Mēs izmantojam savas un trešo pušu sīkdatnes, lai saglabātu Jūsu iepirkšanās vēsturi un izmantotu informāciju par Jūsu iepriekš iegādātajiem produktiem, lai ieteiktu Jums citus produktus, kuri, mūsuprāt, Jūs interesēs. Lai uzzinātu vairāk par mūsu sīkdatņu politiku, lūdzam noklikšķināt uz pogas "Vairāk informācijas".

Jūs varat piekrist visām sīkdatnēm, noklikšķinot uz pogas "Piekrītu" vai noraidīt, noklikšķinot uz pogas "Nepiekrītu".

Ja tīmekļa vietnes lietotājs noklikšķina uz pogas "Nepiekrītu", tīmekļa vietnē saglabājas tehniskās sīkdatnes, kuras ir nepieciešamas, lai nodrošinātu tīmekļa vietnes darbību un kuru izmantošanai nav nepieciešams iegūt lietotāja piekrišanu.