Kā izvēlēties jumta segumu

Kā izvēlēties jumta segumu

Latvijas jumtu segumu materiālu tirgū tiek piedāvāta produkcija ar dažādiem ekspluatācijas un estētiskajiem rādītājiem, tāpēc praktisks lēmums būtu vērsties pie eksperta, kurš izmantojot komplekso pieeju, ņems vērā visus faktorus: būves veids, pasūtītāja vēlmes, apkārtni un tml.

Jumta seguma materiālu izvēles faktori:

Būves veids

Tas ir viens no būtiskiem iemesliem, kurš ietekmē materiāla izvēli. Ēkām ir nepieciešami ilgmūžīgi materiāli, kuri kalpos vismaz desmit un vairāk gadus, bet saimniecības ēkām, lapenēm var izvēlēties nedārgu segumu.

Materiālu kalpošanas ilgums

Jumta segumu materiālu kalpošanas ilgumam ir jāatbilst pašas ēkas, kā arī citu materiālu kalpošanas ilgumam. Pie kvalitatīvas montāžas dažādu jumta seguma materiālu kalpošanas ilgums ļoti atšķirsies: bitumena viļņotās loksnes kalpos no 10 līdz 20.gadiem, bitumena dakstiņi atkarībā no kvalitātes no 10 līdz 60.gadiem, jumta seguma materiāli no metāla no 50 līdz 100.gadiem, bet keramiskie dakstiņi izturēs ārējās vides ietekmi 100.gadu laikā.

Ēkas arhitektūras risinājumi un jumtu būves atšķirības

Ēku jumti var būt dažādu veidu: plakani, ar slīpām plaknēm un sarežģītām arhitektūras formām. Atkarībā no izstrādātā projekta tiek izmantoti visvairāk piemēroti materiāli. Lai izveidotu nestandarta ģeometriskas formas (tornīši, dekoratīvi veidojumi un tml.) labāk derēs nelieli vai elastīgi veidgabali – materiāli, bet parastiem jumtiem derēs visa veida jumta materiāli.

Montāžas sarežģītība un termiņi

Noteiktu jumta seguma materiālu montāžai nepieciešama pieredze un kvalifikācija, bet darbu veikšanai papildus laiks. Šis faktors ietekmē netikai termiņus, jumta seguma montāžai, bet arī kopējās darba izmaksas.

Ekspluatācijas nosacījumi

Nepieciešams novērtēt atmosfēras un ultravioletā starojuma ietekmi, noturību pret temperatūras izmaiņām, izturību, ilgmūžību, svaru vai uguns izturību un tml. Svarīgs nosacījums ir viegla jumta apkalpošana un iespēja veikt remontu vai operatīvi nomainīt bojātos elementus.

Pasūtītāja finansiālās iespējas

Nepieciešams atcerēties, ka kopējā jumta seguma izmaksa sastāv netikai no pamata materiālu cenas, dažos gadījumos būs nepieciešams uzstādīt dārgu spāru sistēmu. Dažiem materiāliem nepieciešama sarežģīta un dārga montāža, kā arī var būt nepieciešama stiprinājumu un komplektējošo materiālu iegāde, kuru vērtība var sasniegt pusi vērtības no jumta seguma materiāliem.

Copyright ©2023
Rīga, Rankas iela 10
Rīga, Rankas iela 10