Siltumizolācija

Vai Jūsu mājas siltumizolācija ir labi ierīkota?

Mājas siltināšana ir svarīgs solis virzienā uz kopējo siltuma zudumu samazināšanu. Papildus siltumizolācija sienām ir efektīvs veids, kā samazināt apkures izmaksas un gada laikā ietaupīt prāvu naudas summu. Siltinājums ļauj arī novērst enerģijas resursu izšķērdēšanu un samazināt siltumnīcas efekta gāzu, kā piemēram, ogļskābās gāzes, izdalīšanos atmosfērā.

 

Šobrīd ir iespējams uzbūvēt ērtu, siltu un ekonomisku māju, tās apkurei izlietojot daudz mazāk enerģijas nekā parastai ēkai. Turklāt, jo mazāk kurināmā tiek izmantots mājas apkurei, bet gada siltajā laikā – atvēsināšanai, jo mazāk tiek piesārņota vide. Laba siltumizolācija uzlabo mikroklimatu telpās, samazina enerģijas patēriņu, gaisa piesārņojumu un nelabvēlīgās klimata izmaiņas.

Izolācijas raksturojums 

Siltumizolācijas īpašības ir atkarīgas no temperatūras. Minerālvatei Rockvvool piemīt labas siltumizolācijas īpašības, kas saglabājas pat ugunsgrēka gadījumā. Pietiekama izolācijas kārta aizsargā no aizdegšanās un izkušanas ne tikai konstrukcijas, bet arī viegli uzliesmojošus materiālus, kas atrodas ugunsgrēka izcelšanās vietas tuvumā.

Ugunsdrošības raksturojums

Kā jau atzīmēts iepriekš, minerālās šķiedras neizkūstot var izturēt temperatūru, augstāku par 1000°C, bet tai pašā laikā saistvielas var izturēt temperatūru tikai līdz 250°C. Ja temperatūra paaugstinās virs 250°C, saistvielas tajā iztvaiko, bet akmens vates šķiedras paliek neskartas, savā starpā saistītas, saglabājot savu stiprību un radot aizsardzību pret uguni.

Pateicoties tam, ka akmens vates šķiedras iztur strauju temperatūras maiņu, to var lietot augstas temperatūras apstākļos. Tomēr tai jābūt izvietotai tā, lai mehāniskās iedarbības rezultātā vate nemainītu savu formu pēc saistvielas iztvaikošanas. Rockvvool akmens vate pēc reakcijas uguns iedarbībā ietilpst visdrošākajā A1 klasē.

Akustiskās īpašības

Rockvvool akmens vati veido savīta diabaza ieža šķiedra ar gaisa spraugām. Šādas struktūras materiāls labi absorbē skaņas viļņus: efektīvi izoiē gaisa un pārsegumu vadīto trieciena skaņu. No gaisa vadītās skaņas izolācijas rādītāja R'w (dB) ir atkarīga ēkas starpsienu spēja vājināt gaisa vadīto skaņu.

Jo tas ir lielāks, jo mazāk trokšņa izspiežas cauri ārsienai. No trieciena skaņas izolācijas rādītāja L'w (dB) ir atkarīga starpstāvu pārseguma spēja samazināt troksni, ko rada staigāšana vai sišana pa pārsegumu, piem., zemāk esošajā telpā. Jo mazāks ir koeficients L'n,w, jo labāk pārsegums izolē trieciena skaņu.

Noturība pret mitrumu un tvaiku caurlaidība

Ir labi zināms, ka izolācijas materiālos esošais mitrums pasliktina to izolācijas īpašības. Rockwool akmens vate, kas stāvējusi zem lietus, var izskatīties kā slapja, taču patiesībā samirkusi būs tikai virsmas kārtiņa dažu milimetru biezumā, impregnētā Rockwool akmens vate neuzsūc mitrumu, kaut arī ir tā ir porains materiāls. Tomēr tā uzsūc ūdeni, kas tiek virzīts vatē ar spēku. Pēc spiediena novēršanas ūdens izgaro un materiāls atkal klust sauss, atgūstot sākotnējās izolācijas īpašības.

Lielākajai daļai polimēru izolācijas materiālu to iekšējās struktūras dēļ ir slikta ūdens tvaiku caurlaidība. Tātad, ar šo izstrādājumu izolētajām ārsienām ir augsta tvaiku pretestība, tādēļ, ja telpas netiek pietiekami vēdinātas, tajās var uzkrāties mitrums. Rockwool akmens vate ir ūdens tvaiku caurlaidīga (tās tvaiku pretestība ir tāda pati kā gaisam), tādēļ ar akmens vati izolētās ēkas "elpo" un nodrošina telpās labu mikroklimatu.

_____________________________________________________________________________

Firma "LeBens" kā oficiālais pārstāvis, piedāvā jebrura veida siltumizolācijas materiālus izgatavotus kompānijas ROCKWOOL rūpnīcās.

Sikāku informāciju par ROCKWOOL produktiem un to pielietojumu meklējiet mājas lapā: www.rockwool.lv