Instrukcija Onduline lokšņu piestiprināšanai

Instrukcija Onduline lokšņu piestiprināšanai

Instrukcija Onduline

lokšņu

piestiprināšanai

1  Jumta slīpumam no 5° līdz 10° (slīpums no 1/11 līdz 1/6). Nepieciešams vienlaidu dēļu vai saplākšņa latojums. Galu pārlaidums: 300 mm, sānu pārlaidums: 2 viļņi.

2  Jumta slīpumam no 10° līdz 15° (slīpums no 1/6 līdz 1/4) latojums veidojams ar intervālu 450 mm pa ass līnijām. Galu pārlaidums: 200 mm, sānu pārlaidums: 1 vilnis.

3  Jumta slīpumam 15° un lielākam (slīpums no 1/4 un mazāks) latojums veidojams ar intervālu 600 mm. Galu pārlaidums: 170 mm, sānu pārlaidums: 1 vilnis.

4 Latas jāpienaglo spārēm pareizos attāumos pa ass līnijām. Izmantojiet koka “distanceri”, lai uzturētu latojuma paralelitāti.

5  Onduline loksnes vislabāk iezīmēt ar krāsainu zīmuli. Viļņotās virsmas akurātai iezīmēšanai var izmantot loksnes atgriezumu.

6  Griezt loksnes var ar koka zāģi, kas ieziests ar eļļu, lai novērstu tā iestrēgšanu. Var izmantot arī ripzāģi vai rokas elektrisko zāģi.

7 Onduline ir ļoti viegls materiāls, viena loksne sver 6 kg, tāpēc nav grūtību ar lokšņu pacelšanu un novietošanu uz jumta.

8  Sāciet piestiprināt loksnes no valdošajiem vējiem pretējās jumta malas. Otro lokšņu rindu sāciet ar pusi loksnes, lai stūra savienojumā būtu 3, nevis 4 lokšņu pārlaidums. Tas atvieglos lokšņu uzklāšanu.

9  Pienaglojiet Onduline loksnes katrā vilnī un gala pārlaidumā, kā arī sānu pārlaiduma abās pusēs. Pienaglojiet loksnes, izlaižot vienu vilni, pie latojuma starplatām. Vienas loksnes piestiprināšanai vajadzīgas 20 naglas.

10  Vienmēr izmantojiet nostieptu auklu, lai piestiprinātu loksnes precīzi pa latas līniju.

11  Onduline kores elementu piestiprināšana jāsāk no valdošajiem vējiem pretējās jumta malas ar 125 mm pārlaidumu. Kores elements jāpienaglo katrā ar to savienotās loksnes vilnī pie latojuma papildu latām.  

12  Satekņu noformēšanai izmantojiet speciālās Onduline sateknes. Satekņu piestiprināšanai nepieciešamas papildu latas.

13  Jumta frontona noformēšanai izmantojiet speciālu vējlīsti vai Onduline kores elementu.